Haber

Çekmeköy Belediye Meclisi, TÜGVA ve Ensar Vakfı’yla imzalanan protokolleri iptal etti

İstanbul’da, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından AK Parti’den CHP’ye geçen Çekmeköy İlçe Belediyesi’nin meclis toplantısında, daha önce Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Ensar Vakfı ile yapılmış protokollerin iptali kararlaştırıldı.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, Çekmeköy Belediyesi’nin mayıs ayı meclis toplantısı Meclis Başkanvekili Bora Kılıç’ın başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, TÜGVA ve Ensar Vakfı ile daha önce imzalanmış olan protokoller feshedildi. Ayrıca, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile yapılan protokol de iptal edildi.

TÜGVA, Ensar Vakfı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile 30 Aralık 2020’de 4 yıl süreyle protokol imzalanmıştı.

“Kültür ve sanat, turizm ve tanıtım, gençlik ve spor, sosyal hizmet ve yardım, meslek ve beceri kazandırma faaliyetlerinin Çekmeköy Belediye Başkanlığı bünyesinde yapılması ve başkaca benzer projelerin belediye bünyesinde gerçekleştirilmesi planlandığı” gerekçesiyle bu protokollerin feshedilebilmesi yetkisi Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez’e devredildi.

Çerkez’in, bu derneklere ve vakıflarla yapılan çalışmaları değerlendirdikten sonra işin ve işleyişin kamuya olan faydalarını ele alıp gerekli çalışmaları yapacağı belirtildi.

5 YENİ MÜDÜRLÜK KURULUYOR

Toplantıda ayrıca 5 yeni müdürlük kurulmasına da karar verildi. İlçede Afet İşleri Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nün yakın zamanda Çekmeköylülere hizmet vereceği kaydedildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu