Haber

AFP Bayburt halkına seslendi: Erdoğan’ı seviyoruz, halk güçlü lider istiyor

Fransa merkezli AFP haber ajansı, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi soluğu Bayburt’ta aldı.

AK Parti’nin kalelerinden biri olarak bilinen Bayburt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermeyen iller arasında yer alıyor.

İlk turda Erdoğan söz konusu ilden yüzde 78 oy aldı.

Bayburt’ta Hedef 2028

“Erdoğan, Türkiye’nin muhafazakar can damarında bir ailedir”AFP, Bayburt’un Erdoğan’ın yirmi yıllık iktidarını 2028’e kadar uzatmaya hazır olduğunu yazdı.

Ajansa konuşan yerel halk, Bayburt’un “Erdoğan’ı 19. yüzyılda Rus işgalcilerine karşı savaştığı gibi, dış güçlerin saldırılarını püskürttüğü için desteklediğini” belirtti.

“Erdoğan’ı seviyoruz, halk güçlü lider istiyor”

26 yaşındaki üniversite mezunu Bedirhan Bayen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu zayıf bir cumhurbaşkanı adayı olarak değerlendirdiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Biz milliyetçi ve muhafazakarız. Erdoğan’ı seviyoruz. İnsanların istediği şey güçlü bir lider.

“Kimse onu kaybetmek istemez”

Bayen, Erdoğan hükümetinin çiftçiye yaptığı sübvansiyonlara ve tarıma yardımcı barajların yapılmasına işaret ederken, şunları kaydetti: “Yürüyen bir sistem var ve kimse onu kaybetmek istemiyor.”ekledi.

İnşaat sektöründe çalışan Muhammed Emre Teymur, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu bazı olumsuz durumların “Cumhurbaşkanı’ndan ayrılma sebebi olmadığının” altını çizdi.

“Gemiler, silahlar, uçaklar yaptı”

19 yaşındaki Teymur, savunma sanayi alanındaki gelişmelere değinerek, “Erdoğan gemiler, silahlar, uçaklar yaptı.”söz konusu.

Öte yandan Bayburt’un bir zamanlar Asya ve Avrupa’nın ortasında ticarete taraf olan eski İpek Yolu üzerinde bir durak noktası olduğu vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu